Hoppa till sidans innehåll

Följ sidan "Startlista 2019"

Fyll i namn och e-postadress nedan för att följa denna sida. Ett e-postmeddelande kommer då att skickas till dig när något nytt publiceras på sidan.

Startlista 2019


Startlista Rådarullen 2019-06-02   uppdaterad 2019-05-31 21:24    
                   
Rullskidor Klassisk Stil Massatart              
Klass Distans Starttid Nr Förnamn Efternamn F-år Klubb Led  
3,5 km 10:15 1 Stella VILHELMSSON 2008 Lidköpings VSK    
                   
                   
3,5 km 10:15 2 Hjalmar ANDERBERG  2008 IFK Skövde SK    
    10:15 3 Valter GERLE  2008 OK Landehof    
                   
                   
3,5 km 10:15 4 Ida GOTTING  2005 Grönahögs IK    
    10:15 5 Stina WIDHOLM  2006 Lidköpings VSK    
    10:15 6 Beata ÅKERSTRÖM  2006 IFK Skövde SK    
                   
                   
3,5 km 10:15 7 Carl BJÖRK  2006 IFK Skövde SK    
                   
                   
7 km 10:15 8 Lina BJÖRK  2003 IFK Skövde SK    
    10:15 9 Alice WIDHOLM  2003 Lidköpings VSK    
                   
                   
                   
7 km 10:15 10 Ludvig ANDERBERG  2003 IFK Skövde SK    
    10:15 11 Martin HÖIBY  2005 OK Landehof    
    10:15 12 Carl-Filip KÖLD  2003 Medåkers IF    
    10:15 13 Jesper NYMAN  2003 IFK Skövde SK    
    10:15 14 Melker ÅKERSTRÖM  2004 IFK Skövde SK    
                   
                   
48 km 12:00 15 Harald EKENBERG  2003 IK Stern E  
    12:00 16 Erik FRANSSON  2002 Borås SK E  
    12:00 17 Lucas HÖIBY  2001 OK Landehof E  
    12:00 18 Hugo SJÖGREN  2002 Tranemo IF Skidklubb E  
                   
                   
48 km 12:00 19 Olivia HANSSON  1995 Karlslunds IF SF 1  
    12:00 20 Ulrika LINDBERG LINDGREN  1982 IK Stern 1  
                   
                   
48 km 12:00 21 Axel BERGSTEN  1987 IFK Skövde SK E  
    12:00 22 Robert BRUNDIN  1980 Karlslunds IF SF E  
    12:00 23 Mattias BRYNTESSON  1978 Trollhättans SOK E  
    12:00 24 Lars ERICSSON  1987 Nybro Skidklubb E  
    12:00 25 Samuel HAHNSSON  1995 IK Stern E  
    12:00 26 Daniel HÄRSTRÖM  1986 IFK Skövde SK E  
    12:00 27 Johan KANTO  1981 Göteborgs SK E  
    12:00 28 Erik NERO  1990 Mullsjö SOK E  
    12:00 29 Daniel NETZ  1983 Göteborgs SK E  
    12:00 30 Fredrik OUSBÄCK  1986 IFK Skövde SK E  
    12:00 31 Niklas SOLSJÖ  1983 IFK Skövde SK 1  
    12:00 32 Marcus ULLMAN  1988 OK Alehof E  
    12:00 33 Per-Johan Norman  0 Kristinehamns OK 1  
                   
32 km 12:00 34 Ella SELMOSSON 2003 Lidköpings VSK 2  
                   
                   
32 km 12:00 35 Henrik ELF  1980 IK Ymer 2  
    12:00 36 Albin GÖTBORG  1993 Filipstads SF 2  
    12:00 37 Arne NÅBO  1958 Trollhättans SOK 2  
                   
                   
48 km 12:00 38 Birgitta LJUNGGREN  1978 IK Stern 2  
    12:00 39 Eleonor ÖSTRÖM  1959 IK Stern 2  
    12:00 40 Ingemo Ilander  0 IK Stern 2  
                   
                   
48 km 12:00 41 Andreas BERNTSSON  1978 Göteborgs SK 1  
    12:00 42 Anders CARLSON  1971 SOK 68 1  
    12:00 43 Joakim CARLSSON  1976 IK Stern 1  
    12:00 44 Staffan HENRIKSSON  1971 Lidköpings VSK 1  
    12:00 45 Johan KÄLL  1970 Borås GIF 1  
    12:00 46 Anders MAGNUSSON  1971 IK Stern 1  
    12:00 47 Claes OLSSON  1973 Göteborgs SK 1  
    12:00 48 Jimmy TIGERBERG  1973 Lidköpings VSK 1  
                   
                   
48 km 12:00 49 Adam BLOMBERG  1963 Göteborgs SK 1  
    12:00 50 Torbjörn GUSTAFSSON  1968 Borås GIF 1  
    12:00 51 Jonas HÄGER  1965 Ryda SK 1  
    12:00 52 Jörgen SÖRQUIST  1968 Göteborgs SK 1  
    12:00 53 Mikael Zachrisson 1965 IK Stern 1  
                   
32 km 12:00 54 Göran JOHANSSON  1956 Magra IS 2  
    12:00 55 Sören SKÅLBERG  1955 Göteborgs SK 2  
    12:00 56 Kent TIGERBERG  1952 Lidköpings VSK 2  
    12:00 57 Bo TIGERBERG  1953 Lidköpings VSK 2  
                   
                   
32 km 12:00 58 Inge ARVIDSSON  1947 IK Trasten 2  
    12:00 59 Jan SOOVIK  1947 Göteborgs SK 2  
                   
                   
Klass D Motion 16 km 16 km 12:00 60 Elin  Elin 0 IK Stern 2  
      61 Linda-Louise Köld 2002 Medåkers IF 2  
                   
Klass H Motion 16 km 16 km 12:00 62 Stefan Johansson 1961 Medåkers IF 2  
    12:00 63 Robert Ek 1969 Hallby SOK 2  
            63 Antal     
Inga nyheter är skapade

Välkommen till Rådåsgården

Rådåsgården

Banner_rund

Klubbens huvudsponsorer:

 Bahco Cup

                                     Destination Läckö-Kinnekulle

Postadress:
Lidköpings VSK - Orientering
Rådåsgården Råda
53196 Lidköping

Kontakt:
Tel: 051014324
E-post: kansli@lidkopings-vsk.se

Se all info